Makaleler

Doğalgaz Alımı Hakedişi Düzenleme Eğitimi Neden Gereklidir? Bu Eğitimde Hangi Konular Anlatılıyor?

AMP Akademi, 4734 ve 4735 sayılı kanunlara göre iş yapan kamu kurumları ve bunların yüklenicileri ile özel sektörde iş yapan firmaların ilgili departman çalışanlarına yönelik Doğalgaz Alımı Hakedişi Düzenleme Eğitimi sunuyor.

Serbest piyasa koşullarında, kamu kurum ve kuruluşlarının doğalgaz alımlarını ihale yoluyla tedarikçi firmalardan karşılama imkanı bulunmaktadır. Buna göre, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayınlanan doğalgaz endeksleri kullanılarak, aylık tüketim miktarı üzerinden doğalgaz alımı hakedişlerini oluşturmaya yönelik eğitim programı hazırlanmıştır.

Doğalgaz Alımı Hakedişi Eğitimi

Doğalgaz Alımı Hakedişi Düzenleme Eğitimi, teorik olarak anlatıldıktan sonra uygulama sürecinde karşılaşılabilecek sorunlara ve bu sorunların çözümlerine yönelik ayrıntılı bilgi sunmaktadır. Konuyla ilgili mevzuat dayanakları da ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Eğitim, altı ana başlıkta ele alınmıştır. Kamu kurum ve kuruluşlarının serbest tüketici statüsünde doğalgaz alımı gerçekleştirmesi, doğalgaz alımına ilişkin maliye bakanlığının görüşü, doğalgaz alımında fiyat farkı hesabı yapma, fiyat farkına esas endeks katsayıları, hakediş süreci ile doğalgaz alımları hakediş dosyasında bulunması gereken raporlar, AMP Akademi tarafından hazırlanan eğitimin konu başlıklarını oluşturmaktadır. Bu konu başlıkları eğitimi daha etkili kılmak için en verimli şekilde düzenlenmiştir.

4734 ve 4735 sayılı kanunlara göre iş yapan kamu kurumları ile özel şirketlerin ilgili departman çalışanlarına yönelik hazırlanan eğitim programı, doğalgaz alımı hakedişi düzenleme ile ilgili tüm konularda gereken bilgileri kursiyerlere aktarmaktadır. Eğitimin amacı, kursiyerlere, doğalgaz alımı hakedişi hesaplanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ayrıntılı olarak anlatmak ve bu süreçte oluşabilecek problemlerin mevzuat kapsamında çözümünü sunmaktır. Eğitim sonunda kursiyerlerin, doğalgaz alımı hakedişi düzenleme üzerine gerekli temel ve detay bilgileri öğrenmiş olması amaçlanmaktadır. AMP Akademi, uzman eğitimci kadrosuyla, kaliteli bir eğitim garantisi vermektedir.

Neden AMP Akademi?

Türkiye genelinde en çok tanınan Kamu İhale Mevzuatı uzmanları ile işbirliği içinde çalışan AMP Akademi, birçok ilden kamu kurumu ve özel firmaya eğitimler vermiştir. Sağlam referanslar ile eğitim ve danışmanlık hayatına devam eden AMP Akademi, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerin yanı sıra, birçok ilde eğitimlerine devam etmektedir. AMP Akademi, kamu kurumları tarafından tanınan, konuyla ilgili birçok kitabı bulunan, onlarca eğitim ve seminer vermiş uzmanlar ile çalışmaktadır. 4734 ve 4735 sayılı kanunlara göre iş yapan kamu kurumları, bunların yüklenicileri ve özel sektörde iş yapan firmaları, ihtiyaç duydukları tüm konularda gerekli eğitimleri almak için AMP Akademi'yi tercih edebilirler.

Doğalgaz Alımı Hakedişi Düzenleme Eğitimini satın almak ve incelemek için tıklayın.

Doğalgaz Alımı Hakedişi Düzenleme Yazılımımız AMP MAH Programını incelemek için tıklayın.

Konu ile ilgili örnek uygulamaların anlatıldığı makalelerimizi inceleyin:

Doğalgaz Alım Hakedişi Nasıl Yapılır? Örnek Hakediş Uygulaması