Hakkımızda

AMP Akademi Hakkında

AMP Akademi; 2011 yılında Türkiyenin köklü mühendislik ve yazılım evlerinden AMP Yazılım tarafından hakediş ve ihale mevzuatı uygulamaları konusunda kamu ve özel sektördeki eğitim ihtiyaçlarının birinci elden karşılanması amacıyla kurulmuştur. AMP Akademi kurulduğu günden beri düzenlediği yüzlerce eğitim, seminer ve panellerle sektörün uzmanlarını sektör mensupları ile buluşturmuştur. Halen başta Ankara ve İstanbul olmak üzere Tüm Türkiye'de hakediş ve ihale mevzuatı ve uygulamaları konularında başarılı eğitimler düzenlemeye devam etmektedir.

AMP Yazılım Hakkında

İnşaat ve hizmet sektörleri ile bilişim sektörü arasında sağlam bir köprü olmak amacıyla 1993 yılında 2 inşaat mühendisi tarafından İstanbulda kuruldu. Şirketin ana kuruluş amacı Kamu İhale Kanunu ve ilgili diğer mevzuat kapsamında sektörün ihtiyacı olan yazılımları, sistemleri ve hizmetleri üretmekti.

1995 Günümüz hakediş yazılımlarının tamamına esin kaynağı olan nakliye metrajı, fiyat farkı vb. hesaplara kesin çözümler getiren temel ve tek uygulama olarak AMP Hakediş ve Keşif DOS kullanıma sunuldu.

1997 Türkiye’nin ilk İhale Hazırlık programı kullanıma sunuldu.

1998 Piyasadaki İhale Otomasyonu yazılımlarının esin kaynağı olan Türkiye’nin ilk ve tek Yeterlik ve Uygun Bedel Programı kullanıma sunuldu.

2000 Hakediş programları için yeni bir sayfa açan AMP Hakediş ve Keşif Windows kullanıma sunuldu.

2001 AMP CRM Sistemi kullanıma sunuldu.

2003 4734 Sayılı kanuna uygun ihale süreçleri yönetim ve uygulama yazılımı AMP İhale Otomasyonu kullanıma sunuldu.

2004 AMP Yaklaşık Maliyet ve Teklif kullanıma sunuldu.

2005 AMP Hakediş ve Yaklaşık Maliyet kullanıma sunuldu.

2006 İhale Hazırlık programı Mal ve Hizmet modülleri kullanıma sunuldu. Hakedis.org sitesi yayın hayatına başladı.

2007 Ankara Bölge Müdürlüğü açıldı ve ODTÜ Teknokent’de AR-GE birimi kuruldu. EBYS projeleri kapsamında ileri teknolojiler kullanılarak çok daha üstün ürünler geliştirilmeye başlandı.

2008 İhale süreçleri için zirveyi temsil eden yeni AMP İhale Otomasyon projesi tamamlandı.

2009 Mal ve Hizmet Alımları işleri için Türkiye’nin ilk Mal ve Hizmet Hakediş Yazılımı AMP MH kullanıma sunuldu. Bu program ile sektördeki büyük bir eksik tamamlanmış oldu.

2010 AR-GE çalışmalarımız sonucunda AMP İhale Otomasyonu Danışmanlık Modülü kullanıma sunuldu.

2011 AMP Akademi açıldı. Metraj, yaklaşık maliyet, eski eser ve ihale uygulamaları alanında Türkiye genelinde eğitim, kurs ve seminerler verilmeye başlandı.

2012 Yaklaşık Maliyet ve Hakediş programlarımız için AMP Planner: İş Programı modülü ve Orman Yolları modülü kullanıma sunuldu.

2013 AMP Kurumsal Hakediş kullanıma sunuldu. İçerdiği kurumsal özellikler, güvenlik ve yönetim alanında sektöre kazandırdığı yeni standartlar ile bugüne kadar geliştirilen en iyi hakediş programı.

2014 Yine sektörde bir ilk olan Çizimden metraj çıkarmanın en pratik yolu olan Kolay Metraj kullanıma sunuldu.

2015 İş Programı, Kurumsal Hakediş, Hakediş ve Yaklaşık Maliyet ile AMP Mal ve Hizmet Alımları Hakediş programlarında AR-GE çalışmaları doğrultusunda yapısal düzenlemeler yapıldı. Yapımaliyet.com sitesi modernize edildi.

2016Hakediş ve sözleşme uyuşmazlıkları alanında danışmanlık hizmetlerine başlandı. yapimaliyet.com , birimfiyat.net, ampyazilim.com.tr, kolaymetraj.com siteleri yenilendi. AMP E-Ticaret sitesi hizmete açıldı. MAH programı eklenen işçi özlük dosyası, bordro ve diğer özelliklerle Türkiyenin en kapsamlı ve en güvenilir Mal ve Hizmet hakediş programı haline getirildi. Kurumsal Hakediş ve Yaklaşık Maliyet programına yeni bir çok özellik eklendi, Kolaymetraj programı geliştirildi ve bağımsız sürümü yayınlandı.

2017 Birimfiyat.net sitesi yenilendi, Kurumsal Hakediş ve Yaklaşık Maliyet programına Yönetici Konsolu Modülü, Teminat Takip ve Avans Yönetimi Modülü, Poz Önerme Sistemi, Güvenlik Geliştirmeleri ve birçok özellik eklendi. AMP Doğrudan Temin programı MS SQL veritabanına upgrade edildi, birim bazlı çalışma imkanı verildi, istatistik bölümü geliştirildi.

2018 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yüksek Fen Kurulu için Birim Fiyat Otomasyon programı hizmete sunuldu. İZSU Altyapı Hakediş programı ihalesi AMP Yazılım'a verildi.

2019 Kurumsal Altyapı Yaklaşık Maliyet ve Hakediş programı hizmete sunuldu. ComDonatı ile entegrasyon yapıldı. Kolay Metraj Demir Donatı programı hizmete sunuldu. Kurumsal Hakediş ve Yaklaşık Maliyet programına Tasfiye Modülü, Sözleşme Yönetimi Modülü, Muayene ve Kabul İşlemleri Modülü, Piyasa Fiyat Araştırma Modülü, Çelik Hasır Modülü ve ÖTV Fiyat Farkı Modülü eklendi. Devam ediyoruz.