Makaleler

Metraj, Yaklaşık Maliyet ve Teklif Eğitiminin Kapsamı ve Konu Başlıkları Nelerdir?

AMP Akademi tarafından hazırlanan Metraj, Yaklaşık Maliyet ve Teklif Eğitimi, teorik ve uygulamalı olmak üzere toplamda iki aşamalı olarak hazırlanmıştır. Eğitim, bilgisayar destekli olarak verilmektedir.

Kamu ve özel sektörde altyapı, üstyapı ve yol yapım gibi işler yaptırmak isteyen kurum ve kuruluşlar, yapım işlerine başlamadan önce, yapılacak olan işin yaklaşık olarak ne kadara mal olacağını bilmek isterler. Bunun için metraj ve yaklaşık maliyet hesabı oldukça önemlidir. Yaklaşık Maliyet ve Teklif eğitimi, uygulama ile tamamlanacak olup, kursiyerlerin yapım mevzuatı konusunda temel seviyede bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır.

 

AMP Akademi tarafından verilen Metraj, Yaklaşık Maliyet ve Teklif Eğitimi, yapılacak olan işle ilgili metraj çıkartmayı, yaklaşık maliyet hesaplamasını ve teklif hazırlama süreçlerini kapsamaktadır. Teorik olarak bilgiler verildikten sonra kursiyerlere uygulamalı olarak da nasıl çalışma yapmaları gerektiği gösterilmektedir.

 

Metraj, Yaklaşık Maliyet Ve Teklif Eğitimi Neden Önemlidir?

 

2003 yılında yürürlüğe giren 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu ile birlikte, projesi ve ödeneği olmayan işlerin ihale edilemeyeceği hükmü uygulanmaya başlamıştır. Bu nedenle, uygulama projelerinin önceden çizilmesi ve bu projelerle ilgili yaklaşık maliyet hesabının yapılması gerekmektedir. Eğer doğru metrajlar çıkartılmaz ve doğru yaklaşık maliyet hesabı yapılmazsa, hazırlanacak teklifte de sorunlar yaşanacaktır. Bu da, ödemelerde ve yapım işi sürecinde problemlere neden olabilir. AMP Akademi, tüm bu sorunların önüne geçmek için kursiyerlerine temel seviyede ve en anlaşılır şekilde eğitim vermektedir. Yaklaşık maliyet ve teklif eğitimini alan katılımcılar, bu eğitim sonunda profesyonel yapı maliyeti hesabı çıkarabilecek, teklif hazırlayabilecek ve hakedişlerini düzenleyebilecek duruma gelirler.

 

AMP Akademi Ve Yaklaşık Maliyet Hesabı Eğitimleri

 

AMP Akademi, 4734 ve 4735 sayılı kanunlara göre iş yapan kamu kurumları ile özel şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Sektörde adını duyurmuş olan sayılı şirketten biri olan AMP Akademi, kaliteli ve güvenilir eğitimin tek adresidir. Alanında uzman olan eğitimcilerle çalışmayı ilke edinen kurs, memnuniyet garantili eğitimler vermektedir. Kursiyerlerini, hem teorik olarak hem de pratik olarak yapılacak olan işe en iyi şekilde hazırlamaktadır. Ülke genelinde en tanınmış Kamu İhale Mevzuatı uzmanlarıyla çalışan AMP Akademi, kamu ve özel şirketlere birçok eğitim olanağı sunmakta ve sektörle ilgili yaşanabilecek her türlü sorunla ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir. 4734 ve 4735 sayılı kanunlara göre iş yapan kamu kurumları, bunların yüklenicileri ve özel sektörde iş yapan firmalar, ihtiyaç duydukları tüm konularda gerekli eğitimleri almak için AMP Akademi'yi güvenle tercih edebilirler.

Metraj, Yaklaşık Maliyet ve Teklif Eğitimini satın almak ve detaylı incelemek için tıklayın.

AMP Hakediş ve Yaklaşık Maliyet Programını incelemek için tıklayın.

Konu ile ilgili örnek uygulamanın anlatıldığı makalelerimizi inceleyin:

Teklif Birim Fiyat Hakediş nasıl yapılır?

Anahtar Teslimi Götürü Bedel Hakediş nasıl yapılır?

Yaklaşık Maliyet nasıl hesaplanır?