Makaleler

Akaryakıt Alımı Hakedişi Düzenleme Eğitimi Nedir? Hangi konuları kapsamaktadır?

Akaryakıt Alımı Hakedişi Düzenleme Eğitimi, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yayınlanan akaryakıt fiyatları kullanılarak, akaryakıt alımları hakedişinin nasıl oluşturulacağına yönelik bir eğitimdir.

Eğitimde, sözleşmesi imzalanmış ve alımına başlanan akaryakıt tipleri için yükleniciye ne kadar ödeneceğinin hesaplanması ve bu süreçte dikkat edilmesi gereken noktalar yer almaktadır. Akaryakıt alım hakedişi, sözleşmesi imzalanmış ve alımına başlanılan benzin, motorin, kalorifer yakıtı, otogaz, fuel oil vb. akaryakıt tipleri için, yapılan alım miktarı karşılığında yükleniciye ödenecek tutarın hesaplanması sürecidir.

Akaryakıt Alımı Hakedişi Düzenleme Eğitimi Hakkında

Akaryakıt alımı hakedişi düzenlemesinde dikkat edilecek bazı noktalar vardır. AMP Akademi Akaryakıt Alımı Hakedişi Düzenleme Eğitimi'nde; akaryakıt alımları fiyat farkı hesabı yapma, EPDK tarafından yayınlanan günlük akaryakıt fiyatlarının kontrolü, fiyat farkına esas akaryakıt fiyatları, KDV'li ve KDV'siz tutarlar üzerinden akaryakıt fiyat farkını hesaplama, akaryakıt puantaj cetveli ve günlük miktar girişinin önemi, akaryakıt alımlarında hakediş süreci, akaryakıt alımları hakediş dosyasında bulunması gereken raporlar, fiyat farkı yapılan akaryakıt tipleri ve otogaz için fiyat farkı hesabı hakkında ayrıntılı bilgi verilmektedir. Eğitim, bu konuları kapsayan 9 başlıkta gerçekleştirilmektedir. Teorik bilgilerin yanı sıra, uygulama sürecinde karşılaşılabilecek sorunlara ilişkin ayrıntılar ve mevzuat dayanakları ele alınmaktadır.

Eğitim Kimlere Hitap Ediyor?

Akaryakıt alımı hakedişi düzenlemede en önemli nokta fiyat farkı hesaplamalarıdır. AMP Akademi Akaryakıt Alımı Hakedişi Düzenleme Eğitimi boyunca kursiyerlere teorik bilginin yanı sıra pratik olarak da süreçlerin nasıl işleyeceği anlatılmaktadır. 4734 ve 4735 sayılı kanunlara göre iş yapan kamu kurumlarının yanı sıra özel sektörde iş yapan firmaların ilgili departman çalışanlarının mutlaka alması gereken bu eğitim, çalışanların tüm eksikliklerini giderecek şekilde hazırlanmıştır.

AMP Akademi'de Kaliteli Eğitim

4734 ve 4735 sayılı kanunlara göre iş yapan kamu kurumları ve bunların yüklenicileri ile özel sektörde iş yapan firmaların ilgili departman çalışanları, ihtiyaç duydukları tüm konularda gerekli eğitimleri almak için AMP Akademi'yi tercih edebilirler. Türkiye'de en çok tanınan Kamu İhale Mevzuatı uzmanları ile çalışan AMP Akademi, Türkiye genelinde ileri düzey eğitim veren sayılı ve saygın şirketler arasında yer almaktadır. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere, birçok ilden kamu kurumu ve özel firmaya eğitim vermiştir. Eğitimlerini memnuniyet garantili olan sunan şirket, yalnızca teorik değil uygulamalı olarak verdiği eğitimler sayesinde tüm kursiyerlerine en iyi seviyede kurs programındaki konuları aktarır.

Akaryakıt Alımı Hakedişi Düzenleme Eğitimini satın almak ve detaylı incelemek için tıklayın.

Akaryakıt Alım Hakedişi Düzenleme Yazılımımız AMP MAH Programını incelemek için tıklayın.

Konu ile ilgili örnek uygulamanın anlatıldığı makaleyi buradan inceleyebilirsiniz.