Makaleler

Kolay Metraj Program Eğitimi Nedir? Bu Eğitimde Hangi Metraj Teknikleri Anlatılmaktadır?

Kolay Metraj ile Metraj Eğitimi, kursiyerlerin, AutoCAD, resim ya da PDF dosyası üzerinden AMP Kolay Metraj Modülü'nü kullanarak yaklaşık maliyet hesaplarını hızlı ve doğru olarak hesaplamasını sağlamaktadır.

Projedeki yapı elemanlarının ölçülerinin tespiti ve bu ölçülerin metrajı yapılan malzeme/poza uygun olarak bir cetvele yazılması işine metraj çıkarma işlemi adı verilmektedir.  Firmalara ve kişiye özel olarak verilen eğitim 8 ana bölüme ayrılmıştır.

 

Programda öncelikle kolay metraj arayüzü tanıtılmakta ve programa giriş yapılmaktadır. Ardından iş grupları ve pozlar, çizim yönetimi, metraj türleri, metraj analizleri ve raporlar, özel parametreler ve tanımlar, proje revizyonu ile yaklaşık maliyet entegrasyonu konuları bulunmaktadır. Bilindiği üzere, Metraj çıkarılırken yapılan bazı ortak hatalar vardır. Bazı yapı elemanlarının metraja birden fazla defa eklenmesi, bazı yapı elemanlarının unutulması, alınan ölçülerin kontrolü, metrajı yapılan ve yapılmayan bölgelerin işaretlenmemesi gibi birçok hata yapılmaktadır. Kolay metraj ise bu hatalara ve metraj çıkarılması sırasında yaşanan zorluklara çözüm sunmaktadır.

 

Kolay Metraj Programı Hangi Kolaylıkları Sağlıyor?

 

Tüm metrajların görsel olarak fark edilebilmesini sağlayan Kolay Metraj Programı, hangi mahalin metrajının alındığını, boşluk ölçüleri için hangi minhanın kullanıldığını, duvarların ölçüsünün doğru alınıp alınmadığı gibi birçok bilgiyi görsel olarak görüp kolaylıkla düzeltilmesini sağlamaktadır. Metraj alınırken yapılan hatalar için çizim üzerine alınabilen notlar özelliği bulunan Kolay Metraj Programı, metraj çıkartma süresini de kısaltmaktadır. Çıkartılan metrajın pozlara atanma işlemi de program sayesinde tek seferde yapılabilmektedir. Böylece metrajı çıkartırken yaklaşık maliyet de çıkmış olmaktadır. Her bakımdan kolaylık sağlayan Kolay Metraj Programı Eğitimi, AMP Akademi tarafından memnuniyet garantili olarak verilmektedir. AMP Akademi'nin alanında uzman kadrosu tarafından eğitimi verilen Kolay Metraj Programı; inşaat, elektrik, tesisat, makine gibi projesi olan ve çizime dayalı her işte kullanılabilir.

 

Uzmanlar AMP Akademi'de

 

Eğitim sonunda kursiyerler, Kolay Metraj programını kullanmayı öğrenmekte ve kolayca metraj çıkartabilecek pozisyona gelmektedir. AMP Akademi, verdiği kamu eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde kursiyerlerinin memnuniyetini daima ön planda tutmaktadır. Sektörün ihtiyacı olan tüm eğitimleri sunan kurs merkezi, Türkiye'nin önde gelen uzmanları ile çalışmaktadır. Verdiği üst düzey seminer ve eğitimler ile bilinmekte ve yıllardır oluşturduğu referansları sayesinde, birçok ilde kamu kurumu, özel firma ve sektör mensubu kişilere hizmet vermeye devam etmektedir. AMP Akademi, kursiyerlerine, sektörde yardımcı olabilecek her türlü bilgiyi gerek teorik gerek pratik olarak sunmakta ve eğitim sonunda verdiği katılım belgesi ile bunu tescilli hale getirmektedir.

Kolay Metraj Eğitimini satın almak ve detaylı incelemek için tıklayın.

AMP Kolay Metraj Programını incelemek için tıklayın.

Konu ile ilgili detaylı bilginin anlatıldığı makaleyi buradan inceleyebilirsiniz.